pecovatelsky_dumSvětlá Hora má v současné době pro seniory nebo zdravotně či sociálně znevýhodněné občany k dispozici starší dům se „sociálními" byty a novější Dům s pečovatelskou službou s 25 byty, který byl dokončen a zkolaudování v roce 2006.

Pečovatelskou službu v obci zajišťuje společnost Help-in o.p.s. z Bruntálu, která je k dispozici nejen pro seniory nového domu s pečovatelskou službou. Pečovatelská služba zajišťuje dovoz obědů, pomoc při úklidu domácnosti, doprovod k lékaři a další služby, které si mohou zájemci individuálně dohodnout, podle svých aktuálních potřeb.

Při Radě obce Světlá Hora pracuje komise sociální, zdravotní, školství a kultury, která se zabývá problémy nejen sociálního charakteru, ale také organizuje kulturní akce ve Světlá Hoře, jako je pravidlené předvánoční setkání seniorů nebo rozsvěcování vánočního stromu první neděli adventní.

Pravidla pro poskytováná nájmů bytů v DPS Světlá 433, Světlá Hora naleznete zde

Formulář žádosti o pronájem bytu v DPS Světlá 433, Světlá Hora naleznete zde

 

ORDINACE PRAKTICKÉ LÉKAŘKY A ZUBNÍ ORDINACE

V současné době ve Světlé Hoře ordinuje jedenkrát týdně praktická lékařka MUDr. Naděžda Ryšánková, která má jinak svoji stálou ordinaci v Bruntále (ul. Nádražní 40).

Od 1. 1. 2014 máme také novou zubní lékařku, kterou je MUDr. Božena Marková. Obě lékařky mají své ordinace ve Světlé Hoře v budově zdravotního střediska (proti autobusové zastávce).

Jejich ordinační hodiny naleznete zde

help-inPoskytovatel sociálních služeb

Kontaktní informace:
Telefon: 554 219 210
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mgr. Jana Hančilová, ředitelka
web: www.help-in.cz